Danas je 24 Jan 2019, 15:12

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Milisav
PostPoslato: 24 Maj 2016, 16:15 

Pridružio se: 03 Maj 2013, 12:27
Uglavnom znate neke moje radove.Sada krecem sa novim projektom i polako se spremam da udjem u ozbiljne vode.
Za pocetak sam auto oprao metodom dve kofe- koristeci onaj sivo- beli sonax sundjer.Da bi odmastio auto koristio sam ferry.
Potom je isla glina- cistac laka, abrazivna pasta i politura- sve je bilo od sonax-a.Koriscena je womax rotaciona polirka sa fix.br.obrtaja.Evo slikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlika
A potom sam uzeo body pastu i pad na aku busilicu- gruba je bila.Evo kako je onda ispao deo haube.Slika
Znam da treba polirka.... bice.Krenuo sam namerno od body paste, koristio sam tzv metodu blagog vlazenja.
Dok stignem do 3m i boljih pasta jos puno vode rekama mora pronaci.

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Vrh

Tema posta: Re: Milisav
PostPoslato: 24 Maj 2016, 21:31 

Pridružio se: 13 Maj 2013, 08:34
Polirka sa fiksnim brojem obrtaja, no, no :ccc:

Sundjer, takodje, no, no.

Iz mog iskustva, bolje kreni odmah sa kvalitetnijim pastama, ali manje agresivnim, da naucis kako se radi.

Za malo vise para mogao si da uzmes polirku sa potenciometrom, te jeftine nisu bas sjajne, ali su daleko bolje i upotrebljvije u odnosu na ove sa fiksnim brojem obrtaja.

:doubleup: Za trud i entuzijazam.

Vrh

PostPoslato: 25 Maj 2016, 09:45 

Znam, ovu polirku imam dobrih 7 godina i dobio sam je. U planu je nabavka polirke sa potenciometrom ali nikako da dodje na red.Sto se pasti tice, recimo da znam da sa kvalitetnom pastom ces lakse da proforis lak, bar tako kazu ljudi od struke. U svakom slucaju hvala na savetima.

Vrh

PostPoslato: 25 Maj 2016, 22:10 

A jbg, tako to ide, i kod mene je isto, nesto planiram, ali uvek nesto iskrsne.

To sto je pasta agresivna, ne znaci da je kvalitetna, tj. to nije jedino merilo kvaliteta.

Ne znam ko ti je to rekao, pa necu da kometarisem. Imas agresivne npr. 3M fc+ i manje agresivne paste npr. Menzerna Final Finish 3000 je kvalitetna pasta, a nije (toliko) agresivna. Po meni, cela ta prica o spaljivanju laka je malo preterana, kao cim se uhvatis polirke, preti opasnost da spalis lak i kad uzmes pistolj u ruke preti ti opasnost da se ubijes, pa se ipak slucajno ne ubijes.

Kvalitetnijom pastom sebi znacajno olaksavas rad i postizes bolje rezultate. Kad dodje prava polirka, savetovacemo se u vezi pasti :)

Vrh

PostPoslato: 27 Maj 2016, 18:06 

Ende, mislim da moze bolje, body paste- dobre za pocetnike, sledece su neke portugalske, za dve nedelje ide vosak.
SlikaSlika

Vrh

PostPoslato: 27 Maj 2016, 18:08 

Slika
Naso je slucajno, stara cena 8200 din, 6 brzina, 1200 w, 3,2 kg i ucinila mi se kvalitetnijom od onih awomax-einhel.Inace

Vrh

PostPoslato: 28 Maj 2016, 09:55 

Imaj u vidu da svakim poliranjem skidas sloj laka. Opet ti kazem iz iskustva, koristio sam i Roberlo paste, odmah kupi Menzernu ili nesto kvalitetnije i zavrsio si posao. Ako te interesuje ge ima, pp.

Vrh

PostPoslato: 28 Maj 2016, 16:17 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2014, 12:52
Druze, posto si uzeo, recimo tako, pristojnu polirku, pre svega ostalog trebas da nabavis dve stvari: pristojan BP, odnosno nosac sundjera. Taj sto si dobio uz polirku je, koliko mogu da vidim, prevelik za standardne sundjere. A druga stvar je jedna stara hauba ili vrata, na kojima ces malo da vezbas. Rad sa ovom polirkom i onom sa kojom si do sada radio, to su ti nebo i zemlja! Bolje je da isprobas razne tehnike, kombinacije sundjera i pasti na krs haubi, nego na svom autu. A ako bas hoces, probaj na toj haubi i da probijes lak poliranjem, videces da to i nije bas tako lako i da mozak mora da ti bude bas duze odsutan da bi ti se to desilo :nesvest:

Vrh

PostPoslato: 28 Maj 2016, 16:39 

Mislim da mi je ostao neki BP, da se pohvalim :D

To ne bi bilo lose, ali kad krenemo dalje, sad mu treba bar jedan stalak sa reflektorima :D

Nikad kraja da bi se kompletirala oprema. Uvek bi moglo jos nesto da se uzme.

Vrh

PostPoslato: 28 Maj 2016, 17:52 

Kupljen novi manji disk, sto se body paste tice- tesko sranje

Vrh

PostPoslato: 28 Maj 2016, 20:49 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2014, 12:52
Naravno da uvek nesto fali, milion puta smo vec zakljucili da je ovaj posao (ili hobi, svejedno), sto se investicija tice, jedno ogromno bure bez dna :davljenik:

Sto se tice Body paste, sigurno da ne spada u vrhunske paste, uostalom cena ti dosta toga govori, ali je za neke stvari svakako upotrebljiva. Ja mogu samo da savetujem da se NE KORISTI VODA u radu sa njom, bez obzira sto proizvodjac savetuje suprotno... ali to vec spada u druge diskusije na forumu.

Vrh

PostPoslato: 30 Maj 2016, 11:17 

Masina je vracena, primetio sam da se na potenciometru broj ovrtaja na 1-2-3 ne menja tj.konstantan je. Verovatno cu uzeti womax zeleni.Lm, razmisljam o rotacionoj slajferici za matiranje.

Vrh

PostPoslato: 30 Maj 2016, 18:34 
Site Admin
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Apr 2013, 08:12
Milose,
imas dosta toga ispisano vezano za iskustva po pitanju hemije,opreme,nacina rada itd....
Mislim da samo gubis vreme u eksperimentisanju sa losom hemijom.
Bolje kreni odmah sa kvalitetnim stvarima i stvaraj kvalitetno iskustvo a ne iskustvo sa materijalima lose klase.
Em sto ces imati u startu mnogo bolje rezultate uz dosta manje napora a sve kad saberes kvalitetne stvari nisu toliko ni skuplje.

Vrh

PostPoslato: 31 Maj 2016, 12:30 

Hvala na savetu, bavim se jednom ozbiljnom profesijom i u Srb sam naucio na losihe, kada god sam bio napolju i radio vrhunskim stvarima islo je mnogo brze i lakse.Zato mislim da je bolje krenuti od slabijeg ka boljem, ali mozda treba obrnuto.

Vrh

PostPoslato: 31 Maj 2016, 22:04 

Rele, poznajem Milosa sa nekog drugog foruma, tvrdoglav je, ne vredi da ga ubedjujes, ja sam mu rekao da odmah krene sa kvalitetnim pastama, ali ne vredi. Raumem da mu je ovo hobi, ali to ne znaci da zbog toga treba da radi sa jeftinim materijalom, kad na kraju to nije mnogo skuplje, a rezultat drasticno losiji.

Slajferica za nekog ko je neiskusan sa rukovanjem istom, ne.

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]