Danas je 24 Jan 2019, 14:37

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 42 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3
Autoru Poruka
PostPoslato: 10 Apr 2014, 23:28 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Apr 2013, 18:55
druze ima svega, najbolje imati jedan siguran posao pored ovoga, bar za sada, a mislim da ni preko ne cveta cvece svima. Vidim mnogi rade jos poslova pored detaling-a, tipa folije, cip tuning, farbanje, svasta.. Ali tu vec trebaju jako velika ulaganja, godine rada da se stekne ime, i opasna uigrana ekipa..

Vrh

PostPoslato: 11 Apr 2014, 00:46 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Mar 2014, 14:29
Fora je u tome sto kad radis vise poslova nemozes da budes dobar kao kad se posvetis samo jednom a u ovoj drzavi ziveti od jednog posla je nemoguce.

Vrh

PostPoslato: 11 Apr 2014, 07:10 
Site Admin
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Apr 2013, 00:31
Slažem se. Ja se ne bavim detailingom, radim u IT struci već 9 godina, a pre toga sam više godina radio taj posao kao dodatni. Sad pored posla u firmi i dalje radim dodatno isti posao, ali i to nije dovoljno jer posla gotovo da nema iako svaka kuća danas ima računar ili laptop. Isto imam problem sa "konkurencijom" u vidu klinaca koji sve nauče na Youtube-u i sami sređuju kompjuter ili klinaca koji instalaciju naplaćuju 50% jeftinije od mene, ali nisam u fazonu da radim džabe, makar i nemao posla nikako. Treba ceniti i svoje vreme. Bolje iskoristiti dan i provesti ga sa devojkom, porodicom, društvom, raditi nešto drugo, nego raditi bez zarade. To je neko moje viđenje ove teme, jer kao što je već rečeno, u svakom poslu se srećemo sa istim problemima, samo zavisi kako se postaviš na osnovu iskustva.

Vrh

PostPoslato: 11 Apr 2014, 10:44 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Maj 2013, 18:14
E ovako vidim svakaka misljenja na forumu, i svako ima pravo na svoje misljenje.
Mislim da je WEST rekao ako se ne varam(mozda gresim) da ne mozes raditi samo ovaj posao.
U mom slucaju ja sma poceo kao DIZAJNER pre nekih skoro 10god(da poceo sam sa 16 god) i lepo sam zaradjivao od 500-800$ mesecno(nisam radio za nase retarde nego strance) ali razboleo sma se i od sedenja nista i PCa nego sam morao nesto vise fizicki da radim.
Posle toga se pridruzio caletu i poceo kao auto mehanicar(sto mi je ok skroz) i poceo da preprodajem kola(sto je velika zarada samo ako si pametan) i naravno ugrizlo me nesto sto se zove DETAILING :) , i od tog dana kola ne gledam isto :) .Prov poceo da dubinskim pa onda sa poliranjem i evo sada gledam da se razvijem malo u smeru zatamljivanje stakla, a sada sam i u pregovorima za vulkanizersku masinu pa da zaposlim nekog decka da radi za tim masinama.

Sta je pisac hteo da kaze, svi bi mi voleli da odradimo 5 6 kola muski mesecno i da od toga imamo ne znam ni ja kako da zivimo ALI stanje drzave je veoma drugacije(zato i mnogi idu u inostranstvo), to za cene mi i te kako poznato, ali kao sto je rekao kolega ne radim ispod neke cene pa da mi je rodjeni brat. Takvo je stanje da ne mozes sa 1 poslom da opstanes i uvek trebas guratni napred i vise i bolje i dobar glas je jako ali jako tesko cuti a kada se cuje tesko ga je odrzati (da se sada ne ponavljam ko papagaj bilo je 10000 slucajeva da kazu ljudi a skup si ne znam ni ja sta, pa kada odradim neki auto i unutra i spolja i motor i sve onda u jebote ala je dobar) .Tako da nema nam druge borba za opstanak, pa kada pogledate sta sve radim ja npr:1) Auto Mehanicar 2)Prodaja/preprodaja kola 3)Poliranje 4)Dubinsko 5) Sada ucim folije 6)Vulkanizer(u pregovorima) . I onda recite da li je ovo normalno sve jedan covek da radi u ovoj drzavi i vreme da prezivi...NIJE...ali nema se drugog izbora radim sta goda da opstanem i da zivim normalno koliko toliko....

I ne secam se sada koje rekao da ako radis toliko poslova nikada niej to to...i upravu je nikada to nije to nego kao da se koncentrises na 1 ili 2 posla...ali ja gledam relativno sam mlad(88 god) i za sada mogu da podnesem i pratim trendove za sve sta radim da bi ostao u toku, ali kako godine dolaze 99% sam siguran da cu smanjivati posao i da ce na kraju ostati samo 1-2 posla da radim i da uzivam u tome sta radim

Vrh

PostPoslato: 11 Apr 2014, 11:28 
Moderator
Korisnikov avatar

I ja sam imao posao u kancelariji, doduse ne klasicna vrsta posla vec nesto malo drugacije, pa mi je u pocetku jako prijalo da lickam samo moj auto, posle je preslo u nesto drugo. A kad sam imao siguran posao one sto pitaju za cenu i kazu skupo ja sam odmah ispracao na vrata, moglo mi se, sad vise ne. :lol: Drugo nije samo uloziti u masine vec i znanje, pratiti, vezbati itd. Prvo poliranje svog auta uvek bude dobro za komsiluk i prijatelje, kazu bas ti sija auto, onda odes na pumpu uvece i pod lampama vidis da ne valja, e onda resis da naucis. :citam:

A to da radis 5 poslova odjednom sam, niti mozes nauciti to do perfekcije, niti stici da radis, zato treba ekipa dobro uvezbana kao sto sam rekao.

Vrh

PostPoslato: 11 Apr 2014, 11:34 

Pridružio se: 08 Apr 2014, 01:25
Slazem se da se mora raditi vise poslova da bi opstao,evo ja prodajem kola, sredjujem za sebe i druge,!Izgleda da zivimo u takvoj zemlji gde za ovu nasu umetnost nema hleba!Ostaje mi da uzmem zenu pd ruku i palim preko!

Vrh

PostPoslato: 11 Apr 2014, 18:33 
Site Admin
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Apr 2013, 18:45
sve dok bude onih koji poliraju za 40-50 eur nece biti isplativo
sve dok bude onih koji su poceli da poliraju i to odma nazivaju detailigom nece biti isplativo
...itd
@ aleksandra hs
druze ja ne kontam jel ti to radis ta tretman zato sto ima sprevise slobodnog vremena,volis ljudima da cinis usluge gratis ili nesto trece(a i nesvidja mi se sto to nazivas detailingom)
ne znam koliko njih od vas racunaju koliko potrose vode samo na pranje auta,koliko struje,koliko vode i struje za masinu koja ce posle zavrsenog posla da opere te krpe koje ste koristili za taj auto, Mf krap nece da traje 1000 vozial da uradis,pa aplikator,pa polirka isto nece milion vozila da uradi,usisivac....sve to treba dodati uracunata u cenu(valjda),

izracunajte utrosene proizvode+ ovo sto sam naveo, recimo radite auto 15h!koliko onda kosta vas radni sat??

Vrh

PostPoslato: 11 Apr 2014, 18:54 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Maj 2013, 18:14
@Nelex

Ahhh jedan sam od tih sto racunam tako :), znaci u poliranju imam izracunato i amortizaciju masine, i amortizaciju krpa i sundjera i potrosnja struje(zbog reflektora 1kw) i onda vidim realno stanje moje zarade, nemoze se reci da je veliko ali bice bolje :)

Vrh

PostPoslato: 11 Apr 2014, 21:15 

Pridružio se: 08 Apr 2014, 01:25
Posle vasih saveta sam podigao cenu,pa ko voli nek izvoli a za uzvrat ce dobiti samo dobru uslugu i kvalitet! Radi dobre reklame sam predstavio moj auto kako je sredjen ,pa ako neko zeli da njegov izgleda tako mora i da plati!Isao sam nekom logikom posto sam nov i da ljudi tek treba da cuju za mene i kako radim da cena bude primamljiva!Ako misle da je skupo neka idu u perionicu da im drljaju po kolima za 300 din

Vrh

PostPoslato: 11 Apr 2014, 21:21 
Moderator
Korisnikov avatar

Pametno si uradio!

Vrh

PostPoslato: 12 Apr 2014, 04:23 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Mar 2014, 14:29
@Alexandre nemoj samo da preteras jer ces oterati sve musterije :D
Salim se al netreba raditi dzabe jer onda te ni musterije neshvacaju ozbiljno. Uredu je da malo (za nijansu) smanjis cenu dok se ne dokazes.
Ja sam taxista i nebavim se ovim poslom al princip ti je isti u svakom poslu i treba znati sa ljudima a i sa neljudima
izbalansirati odnose i napraviti tako da svi budu zadovoljni.

Vrh

PostPoslato: 17 Apr 2014, 21:50 

Pridružio se: 07 Maj 2013, 22:17
sta ispaltivost ja sam moju masinu otreso o P A T O S danas 4 je crkkla iako je bila popravljen svaka cast coveku al mi je danas prekipelo s toga narucih flex vrg danas...

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 42 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]