Danas je 22 Jan 2019, 10:12

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 42 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 03 Mar 2014, 22:17 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2014, 15:11
to je plan :) , u krajnjem slucaju ce biti gratis, ako vec nista drugo

Vrh

PostPoslato: 03 Mar 2014, 22:40 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2014, 12:52
:lol: :lol: :lol: Da objasnim nekome šta je glina i čemu služi :lol: :lol: :lol: Pokušavao sam par puta, i sve nekako ide dok ne dođemo do toga koliko to košta :shock: :shock: :shock: E tnajkasnije tada je komentar uvek bio: MA JEBEŠ GLINU, MOŽE SE I BEZ TOGA!

To je, braćo moja, po meni najteže u svemu: DA MU TI UOPŠTE OBJASNIŠ ŠTA I KAKO RADIŠ!!!! I zašto nešto treba tako a ne onako.... SIZIFOV POSAO :cry: :cry: :cry:

Vrh

PostPoslato: 03 Mar 2014, 23:05 
Site Admin
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Apr 2013, 18:45
mislim da svi ovde na forumu imamo slicnih problema sa klijentima,nije sa "po tebi-ili po meni"generalno trebace jos dugo,dugo vremena da kod nas zazivi sve ovo,i sami znate u kakvom stanju su vecina automobila na drumovima,oni koji i imaju para da plate za jedan kvalitetan tretman njih boli tuki dali je auto prljav,ima li zastitu i dali je potrebno poliranje :!: toliko o tome
citam da se povela i prica oko prijavljivanju radionice,po meni je to jako ,jako neisplativo kod nas,jer ja ako bih ikada to oficijalno poceo da radim,onda za prostor treba po mojoj proceni jedno 10 000 eur(uslovi moraju da budu sto idelaniji,nije tamo neka garaza i ofarbani zidovi) da se isti sredi,dobra lokacija u vecim gradovima,to je min 5 000eur(ako imas srece da nadjes za tu cifru) godisnje,troskovi struja,voda komunalije cca 1 500+eur godisnje,osiguranje koje bi pokrivalo vozila koja tu budu to je najveci problem, ajde da osiguramo stetu recimo 50 000eur,ni jedno osiguravajuce drustvo nece prihvatiti tu osiguranu sumu bez 1 000-1 500eur godisnje kad se sve to sabere,+ neplanirani troskovi+ materijal+obnova...znate li koliko treba auta mesecno da se uradi da se samo to pokrije,a gde je ono sto treba ostati da se prezivi do sledeceg meseca

Vrh

PostPoslato: 03 Mar 2014, 23:17 

Pridružio se: 07 Maj 2013, 22:17
jbajga meni nisu okrugle kapljice :)

Slika

Vrh

PostPoslato: 10 Apr 2014, 15:49 

Pridružio se: 08 Apr 2014, 01:25
drage kolege ,ja sam poceo ovim hobijem ( poslom) poceo da se bavim jos kao klinac,tako sto sam sredjivao svoja kola ,i kola koja sam prodavao! E sada sam uzao ozbiljnije u svet detailnga,i zeleo bi ti me da se bavim jer je to moja velika ljubav! Najveci problem imam sto zivim u malom mestu tj na selu ,gde su ljudi cilu sam za pranje od 300 dinara,a kamoli za voskiranje ili silent! Da li ima neko od vas slicna iskustva i kako se izborio sa edukacijom musterija?

Vrh

PostPoslato: 10 Apr 2014, 16:11 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Maj 2013, 18:14
Aleksandar hs je napisao:
drage kolege ,ja sam poceo ovim hobijem ( poslom) poceo da se bavim jos kao klinac,tako sto sam sredjivao svoja kola ,i kola koja sam prodavao! E sada sam uzao ozbiljnije u svet detailnga,i zeleo bi ti me da se bavim jer je to moja velika ljubav! Najveci problem imam sto zivim u malom mestu tj na selu ,gde su ljudi cilu sam za pranje od 300 dinara,a kamoli za voskiranje ili silent! Da li ima neko od vas slicna iskustva i kako se izborio sa edukacijom musterija?

Kratko: Nikako se niko nije izborio i nikada se nece niko izboriti.

Dugacko:Sve zavisi od osobe do osobe imam primer decko koji ima auto od 1000e uradio i dubinski i pranje motora i poliranje i zastita sve, a opet imam primer gde prijatelj kupio BMW 2013 koji je pun ogrebotian od ne odrzavanja i ja mu ponudim za neku cifru(po meni smesnu) da ispoliram i keramiku stavim i on au skupo -.- a vozi 20.000e BMW. Sto se tice edukacije nikada ih neces edukovati i nikada neces moci, moj savet ti je vise da ciljas na neke sto vise vole kola jer njima ces lako objasniti nego nekome baji sto ode u praonicu jednom u mesec dana da 300din i onda se jos buni kako je lose opran auto

Vrh

PostPoslato: 10 Apr 2014, 16:33 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Apr 2013, 18:55
Slazem se sa Raletom. Ja sam skoro primio jedan krs na rad, i vise necu nadam se to raditi. Bolje mi je da radim moj auto sa merakom, nego da potcenjujem svoj rad, trosim materijal i vreme beveze. Ovo mi je hobi, dam i vise nego sto musterija zahteva. Ljudi nemaju pojma uopste sta je poliranje. Danas sam coveka uputio na farbara, dosao sa puklim branikom i misli da ja imam caroban stapic.

Vrh

PostPoslato: 10 Apr 2014, 16:44 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Maj 2013, 18:14
Slicna scena, posto vide ljudi da gliniram i stavljam vosak na auto. I upita me jedan drug e oces gliniranjem ukloniti ogrebotine sa kola -.-

Vrh

PostPoslato: 10 Apr 2014, 17:07 

Ja sam napravio kao neki tretman od 1000 din( u sta ulazi,glina,sredjivanje spolja i iznutra,i ocistim ako ima felne,i nakraju vosak) Kazu ljudi skupo,dok nisam odradio neku lagunu covek kaze da nikad nije bio tako opran! ali dzaba kad ne razmusljaju svi isto

Vrh

PostPoslato: 10 Apr 2014, 17:35 
Moderator
Korisnikov avatar

Ne znam sta da kazem, ne znam kako ti se uopste isplati da to radis za 1000din, a narodu i to skupo. Ja cu sa merakom takve kojima je sve skupo poslati u prvu perionicu, ima brate tamo polir masina, ima feri, ima sundjer pa neka drljaju pun gas, i oni mora da zarade za leba.:D

Vrh

PostPoslato: 10 Apr 2014, 22:31 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Dec 2013, 23:32
Ja mu za 1000 dinara nebih radio ni detaljnije pranje spolja, unutra, a tek da mu vosak stavljam... Inace tako je to, ja sam vec digao ruke, samo im kazem imate perionicu blizu, rade dubinsko za 1000 dinara a poliranje za 20 evra pa idite tamo :D

Vrh

PostPoslato: 10 Apr 2014, 23:03 

izgleda da moram da privucem musterije prvo sa cenom pa tek onda kvalitetnim radom,kod nas sve obratno!

Vrh

PostPoslato: 10 Apr 2014, 23:16 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2014, 12:52
Mislim da ti nije dobar plan da ih privuces cenom,pa da im kasnije naplacujes realne cene. Reci ce: vidi ga,najeo se pa poceo da nas dere! I opet nece hteti da ti plate. Ej, Srbi su to....

Vrh

PostPoslato: 10 Apr 2014, 23:21 
Moderator
Korisnikov avatar

Zavisi koji grad, koliko vas ima i jos milion stvari.. Najbolje naci neke svoje musterije, oni ti dovedu jos koga i to je to.. Ljudi su jako sujetni, ti iz perionice sto rade 8 puta jeftinije ce te pljuvati, da nemas pojma, da varas ljude sa cenom od 100e itd tako da se ne vredi ubedjivati, kazes radim to i to, tako i tako i cena je ta i ta. Ko voli nek izvoli. ;)

Vrh

PostPoslato: 10 Apr 2014, 23:26 

uradio sam par automobila,kad su dosli po njega nije im dobro.,Odusevljeni su bili,kao svaka cast i nikad se vise nisu pojavili,peru za 300 din u perionici! Izgleda da sam im samo napravio dobru osnovu za cist auto,pa ga samo peruckaju u perionici!

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 42 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]